Diskuse k článku: Akvaristika a Teraristika
Řízek 5,125 - Profil | Ne 14.6.2026 13:01:02
Určitě se ti to povede, rybky se třou dobře.
Donrybarios - Profil | Ne 14.6.2026 12:56:49
Já měl zlaté jen v první generaci, hned jsem je věnoval. Mohu říct, že z nich vyrostly pěkné ryby když jsem je viděl naposled, další jejich osud neznám.
V g2 jsem měl ještě půl na půl "zebry" a návrat k přírodnímu vzhledu. Samozřejmě jsem pro další chov vybral pár z druhé skupiny.
Teď se o nic nepokouším, neměl bych je kam dát, snad se to povede za dva nebo tři roky abych chov pro sebe udržel. Oni se dožívají v akva tak max 7 let, moje zkušenost, tedy asi polovina toho co se udává v literatuře.
Řízek 5,125 - Profil | Ne 14.6.2026 11:13:05
A zajímavý je, že rybky co sou u kamaráda mají mláďata čisté amazony, tak ty moje rybky mají amazon a gold, v poměru tak 5:3, což mi tedy nijak nevadí, dva v jednom sou taky dobrý:-), a odložil sem si z nich fakt krásný goldy do dalšího chovu..
Donrybarios - Profil | So 13.6.2026 23:36:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Dospělé ryby jsou na mraženém, koretry, patentky, černé komáří larvy a samozřejmě Tetramin. Kvůli ancistrusům přihazuji listový špenát a skaláři si taky sem tam zobnou.
Donrybarios - Profil | So 13.6.2026 23:15:34
Donrybarios - Profil | So 13.6.2026 23:14:48
rájovec - Profil | So 13.6.2026 21:46:57
Petr Z. Vedro - Profil | So 13.6.2026 21:36:56
Řízek 5,125 - Profil | So 13.6.2026 21:02:54
Pindˇa - Profil | So 13.6.2026 19:34:13
Donrybarios - Profil | So 13.6.2026 19:21:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Donrybarios - Profil | So 13.6.2026 19:05:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Asi jako hybrid bude sterilní, i přes svojí velikost nikdy neměla snahu vykvést. Takže jsem rád i za oddénkové odnože.
Donrybarios - Profil | So 13.6.2026 18:43:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Je zajímavé, že druhá rostlina stejného druhu (v košíčku mi tenkrát přišly dva kusy), která celou dobu zaostávala se najednou "rozjela", nové listy dosahují až k hladině tj 60cm a rovněž vyhnala květní stonek a je tam markantní rozdíl ve vzhledu dceřiné rostliny. Sice ještě nemá kořeny ale listy jsou mnohem širší s krátkými řapíky a hlavně s výrazným žilkováním, snad je to z fotografií patrné?
Děkuji za radu :))
Řízek 5,125 - Profil | Út 9.6.2026 16:51:44
Jo, to ses lepší, já je na cvičení z bezobratlých neviděl:-)
simak.cz - Profil | Út 9.6.2026 16:39:12
Řízek 5,125 - Profil | Út 9.6.2026 14:23:23
Vidím je prvně v životě.
Řízek 5,125 - Profil | Po 8.6.2026 23:30:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Řízek 5,125 - Profil | Po 8.6.2026 21:08:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Řízek 5,125 - Profil | Po 8.6.2026 20:56:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Vypadá to, že vajíčka byla ve filtru..je to starší dovezené akvárium.
Nikdy sem je naživo neviděl, a teď tolik štěstí:-)
medvěd - Profil | Út 2.6.2026 17:40:02
Řízek 5,125 - Profil | Út 2.6.2026 17:07:00


načítám...












