Kontakt

Petr Záruba

 

Petr Z. - Vedro

mobil:602 347 496

email : petr.zaru@volny.cz

Diskuse k článku: Akvaristika a Teraristika

16.3.2009Kategorie: AKVA a TERA
 

Řízek 5,125 - Profil | Ne 14.6.2026 13:01:02

Donrybarios >> jj, nevyzpytatelná:-)
Určitě se ti to povede, rybky se třou dobře.

    Donrybarios - Profil | Ne 14.6.2026 12:56:49

    Řízek 5,125 >> Tak to je opravdu zajímavé, holt genetika je nevyzpytatelná )
    Já měl zlaté jen v první generaci, hned jsem je věnoval. Mohu říct, že z nich vyrostly pěkné ryby když jsem je viděl naposled, další jejich osud neznám.
    V g2 jsem měl ještě půl na půl "zebry" a návrat k přírodnímu vzhledu. Samozřejmě jsem pro další chov vybral pár z druhé skupiny.
    Teď se o nic nepokouším, neměl bych je kam dát, snad se to povede za dva nebo tři roky abych chov pro sebe udržel. Oni se dožívají v akva tak max 7 let, moje zkušenost, tedy asi polovina toho co se udává v literatuře.

      Řízek 5,125 - Profil | Ne 14.6.2026 11:13:05

      Donrybarios >> jj, nějaký mladý z nich máme, žádný tisíce, ale to je chyba chovatele, který tomu nechává volnější průběh:-)
      A zajímavý je, že rybky co sou u kamaráda mají mláďata čisté amazony, tak ty moje rybky mají amazon a gold, v poměru tak 5:3, což mi tedy nijak nevadí, dva v jednom sou taky dobrý:-), a odložil sem si z nich fakt krásný goldy do dalšího chovu..

        Donrybarios - Profil | So 13.6.2026 23:36:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Petr Z. Vedro >> Potěr odrostl na cyklopu, v prvních dnech cezeném. Jakmile začaly růst "do výšky" postupně jsem kombinoval a začal je zvykat i na jemně drcený Tetramin a mraženou žábronožku.
        Dospělé ryby jsou na mraženém, koretry, patentky, černé komáří larvy a samozřejmě Tetramin. Kvůli ancistrusům přihazuji listový špenát a skaláři si taky sem tam zobnou.

          Donrybarios - Profil | So 13.6.2026 23:15:34

          Řízek 5,125 >> Super, povedly se!!

            Donrybarios - Profil | So 13.6.2026 23:14:48

            Děkuji všem ))

              rájovec - Profil | So 13.6.2026 21:46:57

              Donrybarios >> Perfektní, krásný rostliny, nádherný ryby - taky jsi Pan akvarista.

                Petr Z. Vedro - Profil | So 13.6.2026 21:36:56

                Donrybarios >> Ahoj krásný ryby, čím krmíš

                  Řízek 5,125 - Profil | So 13.6.2026 21:02:54

                  Donrybarios >> no a v tom pozadí u těch lasturnatek plave asi tedy 4 generace od tvých ryb...:-)

                    kubah - Profil | So 13.6.2026 19:47:36

                    Donrybarios >> krásné ryby, to je paráda ....

                      Pindˇa - Profil | So 13.6.2026 19:34:13

                      Donrybarios >> Nádhera 20 cm jsem naživo také viděl jenom jako děcko a pak ještě v botanické v Liberci kdysi.

                        Donrybarios - Profil | So 13.6.2026 19:21:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        A do třetice když už jsem byl v tom focení bych se chtěl podělit o radost z ryb mojí třetí generace. Teď ve stáří 2.5 roku samci dosahují velikosti na výšku 20+cm, pokud by se to bralo i s prodlouženými paprsky hřbetní a řitní ploutve tak asi 25. Lehce se již přibližují těm nádherně urostlým rybám, které jsem jako dítě vždy obdivoval u jednoho starého Pana Akvaristy když jsem si k němu chodil kupovat nítěnky ))

                          Donrybarios - Profil | So 13.6.2026 19:05:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Flicek >> I tobě bych chtěl poděkovat za konzultaci. Rostlinu jsem vytáhl a rozdělil, na oddenku byly další dvě rostliny, zdá se, že se ujmou. Zatím všechny tři tvoří menší listy proti původní ale jsou krásně červenohnědě zbarvené.
                          Asi jako hybrid bude sterilní, i přes svojí velikost nikdy neměla snahu vykvést. Takže jsem rád i za oddénkové odnože.

                            Donrybarios - Profil | So 13.6.2026 18:43:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            rájovec >> Zařídil jsem se podle tvých zkušeností a udělal radikální zásah. Kromě nejmladšího jsem všechny květní stonky odstříhal a zdá se, že to rostlině prospělo.
                            Je zajímavé, že druhá rostlina stejného druhu (v košíčku mi tenkrát přišly dva kusy), která celou dobu zaostávala se najednou "rozjela", nové listy dosahují až k hladině tj 60cm a rovněž vyhnala květní stonek a je tam markantní rozdíl ve vzhledu dceřiné rostliny. Sice ještě nemá kořeny ale listy jsou mnohem širší s krátkými řapíky a hlavně s výrazným žilkováním, snad je to z fotografií patrné?
                            Děkuji za radu :))

                              Řízek 5,125 - Profil | Út 9.6.2026 16:51:44

                              simak.cz >> jj, žádná rarita, ve starší akvaristické literatuře se o nich píše, jako o víceméně nežádoucím obyvateli akvária, na úrovni ploštěnek a spol.
                              Jo, to ses lepší, já je na cvičení z bezobratlých neviděl:-)

                                simak.cz - Profil | Út 9.6.2026 16:39:12

                                Řízek 5,125 >> Mělo by to být docela běžné zvíře, ale v přírodě jsem si jich taky nikdy nevšimnul. Naposledy jsem je viděl na cvičení z bezobratlých... ale to už bylo v minulém tisíciletí. :-)

                                  Řízek 5,125 - Profil | Út 9.6.2026 14:23:23

                                  simak.cz >> jj, měly by to být ony.
                                  Vidím je prvně v životě.

                                    simak.cz - Profil | Út 9.6.2026 9:32:50

                                    Řízek 5,125 >> Lasturnatky???

                                      Martin - Profil | Út 9.6.2026 7:26:18

                                      připadá mi to jako nějaké škeblovky.

                                        Řízek 5,125 - Profil | Po 8.6.2026 23:30:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Video Thumbnail
                                        A poslední, asi nejlepší video

                                          Řízek 5,125 - Profil | Po 8.6.2026 21:08:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                          Ještě fotka, ale vyfotit mi to moc nejde

                                            Řízek 5,125 - Profil | Po 8.6.2026 20:56:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                            Video Thumbnail
                                            Video Thumbnail
                                            Tak schválně, kdo to pozná:-), nevím, zda z toho mít radost nebo ne:-)
                                            Vypadá to, že vajíčka byla ve filtru..je to starší dovezené akvárium.
                                            Nikdy sem je naživo neviděl, a teď tolik štěstí:-)

                                              medvěd - Profil | Út 2.6.2026 17:40:02

                                              Řízek 5,125 >> díky,už jsem ulovil pána v Novém Jičíně https://www.cichlidy.cz/kategorie/cichlidy/a náhodou pojedu ve čtvrtek kolem.Dnes jsem založil akvárko tak to bude akorát.Ale kontak prosím

                                                Řízek 5,125 - Profil | Út 2.6.2026 17:07:00

                                                medvěd >> zde kolega fajanek, nebo já :-), ale blíž bude třeba Ladislav Čuhel...kontakt případně předám.